[čaγadai-yin] dötüger köbegün künggür rom ulus-tur qaγan saγuγad istambul qota-dur neyislebei […] tayizung qaγan-u čaγ-tur ömčilen saγulγaγsan bui ..
[Csagatáj] negyedik fia, Künggür a Római birodalom császára lett, Isztambul volt a székhelye. Tajdzung kán [=Ögödej] uralkodása alatt került ez a hatalmába.
Csagatáj Dzsingisz fia volt, az idézet szerint Künggür Ögödej uralkodása, azaz 1229-1241 között vette birtokba a Római birodalmat, és tette székhelyévé Isztambult. Ebben a részben csak úgy hemzsegnek a hibák, pl. Isztambulról csak az oszmán hódítás után lehetne csak beszélni. A Római birodalomat nem is említve, bár az oszmánok magukat a Birodalom örököseinek tartották. A legfőbb probléma mégis az, hogy más, korrábbi forrásokban nem szerepel Künggür! Ez a név ebben a műben jelenik meg először, ahogyan Isztambul is ismeretlen volt a korábbi mongol történeti hagyományban. Mégis, mi lehetett ennek a forrása? A mű szerzője a híres Gombodzsav volt, róla azt kell tudni, hogy valamikor az 1680-as években született, és 1750 körül halhatott meg. Kora egyik kiváló mongol tudósa volt, anyanyelvén kívül mandzsuul, tibetiül és kínairól is tudott. Pekingben fejezte be a tanulmányait, majd az ott lévő tibeti iskola egyik vezetőtanára lett. Munkássága jelentős, pl. dolgozott a mongol Tandzsúr fordításon (1742-1749), amihez egy tibeti-mongol szótárt is szerkesztett, hogy a buddhista fogalmak egységesen legyen mongolosítva. Írt egy tibeti nyelvtankönyvet is, aminek kb. ilyesmi volt a címe: A „könnyen tibetiül” nevű tankönyv [töbed-ün kele-yi kilbar-iyar surqu neretü bičig]. Azonban a fenti idézet forrását vélhetőleg nem tibeti forrásokban kell keresni. Gombodzsav valószínűleg kapcsolatba került az európaiakkal (ez idő tájt hemzsegtek a hittérítők Pekingben), tőlük, vagy valamelyik Európa történetéről írt könyvükből származhat ennek a fikciónak az alapja. Isztambul elfoglalása később beépült a mongol írásbeli hagyományba, ami annak fényében furcsa, hogy a magyarországi tatárjárás pedig meg sem jelent a mongol történeti művekben.
Ezt a lapot küldte volna apjának Künggür